Campingcar Besinov UBS AG THE WORLD WIDE OFFSHORE SCANDAL
WELCOME IN MY POTAL

Campingcar Besinov UBS AG THE WORLD WIDE OFFSHORE SCANDAL

THE SWISS CRIMES BEHIND THE NEUTRAL FACADE & THE CRIMES WITH THE GLOBAL RESOURCES
 
RegisterEventsSearchPublicationsPICS & CONTACTHomeLog inGallery

 

 Miroslav Mrňa alias Strýček Sergej. Tenhle

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin
Admin

Female
Number of posts : 5977
Birthday : 1952-04-20
Age : 68
Reputation : 0
Points : 22184
Registration date : 2007-04-25

Miroslav Mrňa alias Strýček Sergej. Tenhle Empty
PostSubject: Miroslav Mrňa alias Strýček Sergej. Tenhle   Miroslav Mrňa alias Strýček Sergej. Tenhle I_icon_minitimeMon Apr 22, 2019 9:19 pm

Miroslav Mrna, President
Miroslav Mrňa alias Strýček Sergej. Tenhle Mira_m10
Miroslav Mrňa o Horkém Létě 2
4. ledna 2000  5:13
Miroslav Mrňa alias Strýček Sergej. Tenhle

Tak... kde začneme? Co kdybys mi třeba prozradil několik základních informací o tobě samotném?
pohlaví: mužské
věk: 27 let
znamení: lev
rodinný stav: ženatý
děti: 1

Jak jsi se vlastně dostal k výrobě počítačových her?
Bylo to někdy v roce 95 (už přesně nevím, ale rozhodně to bylo hodně dávno:-)), kdy mě po jarním či podzimním ECTS (tenkrát ještě bývalo dvakrát do roka) kontaktoval Petr Vochozka. Bydlívali jsme totiž v Londýně vždy ve stejném hotelu. V tom malém polském hotýlku se snad ubytovávali všichni Češi, kteří na ECTS jezdili, mj. i Jindřich Rohlík (Napoleon Games), Martin Krapf (RENACO - rozjel pak v ČR síť počítačových heren), Martin Ludvík (vydavatel Excaliburu) a mnoho dalších. My tam jezdili jako zástupci společnosti Games World, která v té době zajišťovala maloobchod s počítačovými hrami a pionýrsky i velkoobchod. No a jednoho dne pak za mnou přijel do Prahy Petr Vochozka a požádal mě o spolupráci při vydávání počítačových her na CD. Souhlasil jsem a založili jsme tedy spolu novou společnost a v zápětí pak vydali dodnes velmi úspěšnou Dračí historii a skvělý slovenský Quadrax. Asi po roce a půl jsme naši spolupráci ukončili, protože jsme se neshodli v názorech jak se ubírat dál. Každý jsme pak nezávisle na sobě pokračovali v tvorbě českých počítačových her. Před vydáním poměrně úspěšného Horkého léta jsem vydal i tituly, které sice žádným velkým hitem nebyly, ale přesto byly svým způsobem v něčem jedinečné. Šlo např. o Unlimited Warriors (digitalizované karate), Oil Empire (strategie s prvky adventury a akce) a Katapult (akce pro více hráčů). Tolik asi k této otázce :-).

Přistupme nyní již k tématu Horkého léta. První díl vyšel někdy na jaře minulého roku. Měl obrovský úspěch, takže myslím, že o výrobě pokračováni se moc dlouho nepřemýšlelo. Kdy přesně se tedy začalo na HL2 pracovat?
Přesně to bylo 5. února 1998 :-). Ale teď vážně. První, kdo přišel s myšlenkou vydat druhý díl této adventury, bylo JRC - v té době náš exkluzivní partner v distribuci HL - a bylo to začátkem podzimu 98. Myšlenka to byla nesporně zajímavá a JRC bylo zárukou profesionality přístupu, takže jsme se během pár týdnů dohodli na tom, že do druhého dílu půjdeme společně. Z původního týmu jsem si ponechal pouze skvělého scénáristu a vynikajícího Zdeňka Izera, zbytek jsem vyženil :-). Na vlastním vývoji se začalo pracovat koncem prosince 98.

Poslouchej, jakou přesně úlohu jsi měl na výrobě HL2 ty sám? Nenalezl jsem tě totiž ani v titulcích hry!
Nenalezneš mě ani v titulcích dílu prvního :-). Sice mě tam hoši vždy zařadili, ale pokaždé jsem je požádal ať mě zase z titulků vyndají. A jakou jsem měl přesně úlohu? Těžko přesně specifikovat, staral jsem se vlastně o všechno - od prvotního sestavení týmu až po úspěšné vylisování CD v Loděnicích.

Zdroj: https://www.idnes.cz/hry/magazin/miroslav-mrna-o-horkem-lete-2.A000131_mirekmrnahl2b_bw
Back to top Go down
http://www.campingcarbesinov.com
 
Miroslav Mrňa alias Strýček Sergej. Tenhle
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Campingcar Besinov UBS AG THE WORLD WIDE OFFSHORE SCANDAL :: KOMERCNI BANK A.S. SOCIETE GENERAL BAKER TILLY-
Jump to: