Campingcar Besinov UBS AG THE WORLD WIDE OFFSHORE SCANDAL
WELCOME IN MY POTAL

Campingcar Besinov UBS AG THE WORLD WIDE OFFSHORE SCANDAL

THE SWISS CRIMES BEHIND THE NEUTRAL FACADE & THE CRIMES WITH THE GLOBAL RESOURCES
 
RegisterEventsSearchPublicationsPICS & CONTACTHomeLog inGallery

 

 Argor-Heraeus SA TRANSLATION

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin
Admin

Female
Number of posts : 5976
Birthday : 1952-04-20
Age : 68
Reputation : 0
Points : 22181
Registration date : 2007-04-25

Argor-Heraeus SA TRANSLATION Empty
PostSubject: Argor-Heraeus SA TRANSLATION   Argor-Heraeus SA TRANSLATION I_icon_minitimeMon Nov 05, 2018 9:12 pm

Argor-Heraeus SA
Mezinárodní společnost Argor-Heraeus SA je významným rafinérem drahých kovů s dlouholetou tradicí a excelentní celosvětovou reputací. Její hlavní činností je převážně:

 • výrobu prutů a slitků z drahých kovů (zlata, stříbra, platiny a palladia)

 • výrobu polotovarů ze zlata pro hodinářský a klenotnický průmysl

 • výrobu zlatých medailí a mincí

 • rafinaci a recyklaci vstupních surovin


Sídlo společnosti a hlavní výrobní závod se nachází v jihovýchodním Švýcarsku, další závody a kanceláře jsou situovány v Itálii, Německu, Rusku a v Latinské Americe. Díky instalování moderní technologie na rafinaci drahých kovů v novém závodě ve Švýcarsku v roce 1988 a jejímu rozšíření v roce 1998 dosahuje výrobní kapacita jen ve zpracování ryzího zlata úctyhodných 400 tun za rok.
The registered company and the head production step is located in southeastern Switzerland. Other offices are in Italy, Germany, Russia and Latin America. With a modern technology for the refining of precious metals in 1988. Expansion in 1998. 

Výrobní kapacity


 • Rafinace zlata: 350 – 400 tun/rok

 • Výroba stříbra: 350 tun/rok

 • Počet odlévaných slitků: 2 - 2,5 mil. / rok

 • Počet ražených slitků: 1 - 1,5 mil. / rok

 • Výroba polotovarů: 40 tun slitin / rok (např. pro hodinářský a klenotnický průmysl)


Pro srovnání: Ze zemského povrchu se všemi způsoby vytěží cca 2300 tun nového zlata za rok. Při kg ceně zlata cca 805.000 Kč stojí 1 tuna 805.000.000 Kč x 400 tun = 322.000.000.000 Kč / 400 tun (velikost státního rozpočtu ČR v roce 2009 byla 1,168 bil. Kč).

Historie firmy

Švýcarský podnik Argor SA byl založen v roce 1951.
V roce 1973 získala 100% podíl UBS banka (Union Bank of Switzerland).
V roce 1986 byl založen společný podnik mezi UBS a Německým holdingem Heraeus, Hanau a vznikla firma Argor-Heraeus SA.
V roce 1988 byla uvedená do provozu moderní rafinérie v novém závodě ve Švýcarsku a v roce 1998 byl závod rozšířen. Building of  the manufactory 1988.


V roce 1999 UBS z firmy odešla a firma Argor-Heraeus SA je 100% vlastněna managementem a německým holdingem Heraeus, Hanau.
V roce 1999 vstoupila Commerzbank do společnosti a stala se akcionářem.
1999 Shareholders with 100% UBS AG an the company Argor-Heraeus S.A, owned by the management and the German holding Heraeus, Hanau.
V roce 2002 vstoupila rakouská Münze Österreich AG do společnosti a vznikla současná struktura akcionářů.
2002 Cooperation with Münze Oesterreich AG, companies and the current structure of shareholders.
V roce 2004 byla otevřena reprezentativní kancelář v Latinské Americe a v tom samém roce byla založena pobočka v Německu.
2004 New offices in Latin America and Germany
V roce 2005 založení společného podniku v Rusku.
2005 Establishment of a joint venture in Russia
V roce 2006 byla založena pobočka v Itálii.
2006 a branch in Italy was established

Vlastnická struktura firmy Argor-Heraeus SA


 • W.C. Heraeus, Hanau: 26,5%

 • Commerzbank: 26,5%

 • Münze Österreich AG: 24,3%

 • Managment firmy: 22,7%


Toto strategické spojení silných partnerů zajišťuje firmě Argor-Heraeus SA úspěch v oblasti výroby a prodeje drahých kovů po celém světě. Vzniká tak silný synergický efekt výhodný pro všechny členy skupiny a celkově se tím posiluje samotný koncern. Aliance s vysoce technicky vyspělým německým holdingem W.C. Heraeus, Hanau, který má 150 let tradici své působnosti, umožnila firmě Argor-Heraeus SA získat přístup k vyspělé technologii a výsledkům výzkumu a vývoje tohoto německého holdingu. Mezinárodní banka Commerzbank poskytuje finanční spolehlivost. Renomovaná rakouská mincovna Münze Österreich AG, která patří rakouské národní bance a která razí mince od 12. století, přispívá svým know-how a distribučními cestami. A v neposlední řadě rozhodující zkušenosti managementu zaručují firmě celosvětovou reputaci a úspěch v oblasti rafinace drahých kovů a ostatních oblastech činnosti.
Firma Argor-Heraeus SA je svými produkty – slitky a pruty drahých kovů akreditována na všech významných světových burzách:

 • LMBA - London Bullion Market Association

 • NYMEX - New York Mercantile Exchange (COMEX Division)

 • TOCOM - Tokyo Commodity Exchange

 • DMCC - Dubai Multi Commodities Centre


Pro mezinárodní obchod s pruty a slitky drahých kovů (zlata a stříbra) je nejdůležitější seznam rafinérů, kteří jsou schváleni a zveřejnění londýnskou burzou drahých kovů, tedy "London Bullion Market Association" nebo zkráceně jen LBMA. Produkty vyrobené v rafinérii, která má akreditaci LBMA jsou považovány za „Good Delivery“ pruty a slitky. Jejich kvalita odpovídá nejvyšším standardům a jsou celosvětově bez námitek akceptovány, obchodovány na všech ostatních burzách a obchodníků po celém světě.
Firma Argor-Heraeus SA je od roku 1961 akreditována u LBMA ve zlatém seznamu „Good Delivery“ rafinérů a od roku 1992 ve stříbrném seznamu „Good Delivery“ rafinérů. Kromě toho je také jedním z pěti celosvětově schválených a ustanovených odborných znalců londýnskou burzou drahých kovů = LBMA. Hlavním úkolem odborných znalců je sledování dodržování platnosti všech standardů kvality u schválených členů „Good Delivery“ seznamu.
Firma Argor-Heraeus SA je také držitelem pečetí kvality od "Swiss Central Office for Precious Metals Control" (Švýcarského centrálního úřadu pro kontrolu drahých kovů). Tato pečeť kvality je vyražena nebo vylisována na každém slitku vyrobených firmou Argor-Heraeus SA.

Zlaté slitky

Firma Argor-Heraeus SA vyrábí zlaté slitky následujícími způsoby:

 • odlévané

 • ražené

 • technologií Kinebar


Zlaté slitky se vyrábí s vlastním logem, ale i jako zakázková výroba, např. pro své akcionáře: Münze Österreich AG, Commerzbank nebo na objednávku pro banky z celého světa např: UBS, atd. Tyto zlaté slitky mají vlastní logo zákazníka a vždy značku kvality: Melter Assayer.
Všechny zlaté slitky vyrobené rafinérií Argor-Heraeus SA – která je od roku 1961 akreditovaná u londýnské burzy drahých kovů = LBMA, splňují přísné podmínky a standardy kvality „Good Delivery“ a jsou celosvětově bez námitek akceptovány a obchodovány na všech ostatních burzách a u obchodníků s drahými kovy. Všechny zlaté slitky mají ryzost 999,9/1000 Au a jsou na celém světě osvobozeny od DPH včetně ČR.

Odlévané slitky (odlitky)

Existuje 6 velikostí odlévaných zlatých slitků: 10 tola, 100 g, 250 g, 500 g, 1000 g a 400 oz. Zlaté slitky o hmotnosti 10 tola = 116,64 gramů se vyrábějí hlavně pro zákazníky ze Středního Východu a z Indie. Bankovní zlaté pruty o hmotnosti 400 oz (1 oz = 31,1035 gramů) jsou obchodovány na londýnské burze drahých kovů = LBMA a dalších světových burzách. Mezi účastníky burzy, kterými jsou centrální banky, velké obchodní banky, velcí investoři a rafinéři.
Všechny odlévané zlaté slitky mají své vlastní výrobní číslo a kromě 400 oz prutů jsou dodávány s certifikátem.
Na slitcích jsou vyraženy následující údaje:

 • vlastní logo firmy Argor-Heraeus SA

 • hmotnost

 • ryzost: Fine Gold 999,9

 • pečeť kvality Melter Assayer

 • produkční číslo


U nás nejobvyklejší rozměr zlaté cihly je 400 oz (12,4 kg) známý též jako "London Good Delivery". Váží 400 troyských uncí, t.j. asi 12,4 kg. Její hodnota je cca 4 500 000 Kč. Na celém světě je pouze 55 činných producentů těchto cihel. Povolené váhové rozpětí je 350 oz až 430 oz. Minimální ryzost je 99.5%. Ročně se jich vyrobí asi 150 000 kusů. Centrální banky uchovávají zlato nejčastěji právě v této formě a jejich celkový počet se odhaduje na 2 500 000 kusů.

Zlaté slitky KinebarTM

Zlaté slitky KinebarTM mají celosvětovou exklusivitu a jsou vyráběny pouze firmou Argor-Heraeus SA. Firma Argor-Heraeus SA vyrábí zlaté slitky KinebarTM s vlastním logem nebo jako zakázkovou výrobu např. pro firmu Münze Östereich AG - s motivem slavného koně Lipicána, a další firmy, jako např. UBS – Union Bank of Switzerland a další. Argor–Heraeus SA vyvinul společně se švýcarskou firmou OVD Kinegram AG patentovanou metodu aplikace speciálního optického znaku – KinegramR přímo na zadní stranu povrchu zlatých ražených slitků – značených KinebarTM. Výsledný nádherný obrazový efekt kinegramu, skládající se z motivu a duhového spektra barev, vzniká pod měnícími se úhly zdroje osvětlení a jeho intenzity. KinegramR je unikátní patentovaná technologie firmy OVD Kinegram AG registrovaná pod obchodní značkou – KinegramR. Technologie KinagramR poskytuje zlatým slitkům KinebarTM krásný vzhled a současně slouží jako vysoce účinný ochranný a bezpečnostní prvek proti padělání bankovních zlatých slitků.
Výroba zlatých ražených slitků KinebarTM byla zahájena v roce 1994 a nabízí se v následujících velikostech: 1 g, 2 g, 5 g, 10 g, 20 g a 1 oz.

Stříbrné slitky

Firma Argor Heraeus SA je od roku 1992 akreditována u LBMA (London Bullion Market Association) v tzv. „stříbrném seznamu rafinérů“ – je to seznam výrobců stříbrných slitků a prutů, kteří splňují přísné podmínky a standardy kvality „Good Delivery“ a jejich výrobky jsou celosvětově bez námitek akceptovány.
Všechny stříbrné slitky mají ryzost 999/1000 Ag a jsou dodávány bez certifikátů. V ČR nejsou stříbrné slitky stejně jako stříbrné mince osvobozeny od DPH a při prodeji podléhají 20% DPH.

Výroba slitků na zakázku

Společnost Argor-Heraeus SA také vyrábí slitky na zákazku pro výzanmné světové společnosti jako jsou například:

 • Münze Österreich AG

 • Commerzbank

 • Heraeus, Hanau

 • UBS – Union Bank of Switzerland


Argor Heraeus SA je světovým výrobcem zlatých a stříbrných slitků. Rafinér a jeho výrobky splňují přísné podmínky standardu kvality „Good Delivery“ a jsou celosvětově bez námitek akceptovány. Firma vyrábí slitky na zakázku jednak pro své akcionáře (Münze Österreich, Commerzbank, Heraeus), ale i pro renomované banky a společnosti (UBS, atd.).
Na slitcích je místo loga firmy „Argor Heraeus SA“ umístěno logo zákazníka. Na každém slitku vyrobeném ve firmě Argor Heraeus SA je vyražena pečeť kvality „Melter Assayer“ udělená "Swiss Central Office for Precious Metals Control" (Švýcarským úřadem pro kontrolu drahých kovů). Pokud se ke slitkům dodává certifikát (např. u slitků KinebarTM), je také označem logem „Argor Heraeus SA“.
List of Brands of Gold Eligible for Delivery
https://www.theice.com
Back to top Go down
http://www.campingcarbesinov.com
 
Argor-Heraeus SA TRANSLATION
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Campingcar Besinov UBS AG THE WORLD WIDE OFFSHORE SCANDAL :: BAKER TILLY SPIESS S.A. GENEVA :: BAKER TILLY AZERBAIJAN SANDOZ NOVARTIS-
Jump to: